детальніше »

Буковинська агенція із

залучення інвестицій та розвитку бізнесу
«БУКІНВЕСТ»

 

58023, Україна, м.Чернівці, вул. Руська, 242

тел.: +38 050 1000 470

E-mail: info@bukinvest.com.ua

 

нідіслати запит »

 »
Про Буковину   »   

Райони області

Вижницький район - розташований в передгір’ї Карпат за течіями річок Черемошу і Серету. Рельєф - передгірський та гірський.


Місто Вижниця розташоване на правому березі Черемошу, 70 км. від обласного центру і є третіми але головними воротами до Буковинських Карпат.


Здавна у Вижниці ті її околицях розвивалися ремесла і торгівля. Статус торгового містечка Вижниця набула з 1767 р. З кінця 18 ст. зародилась лісова промисловість.


Вигідне географічне положення, помірний клімат, чарівна природа створила на Вижниччині всі умови для відпочинку.


В економіці району провідне місце займає сільське господарство.

 

Герцаївський район - на півдні район межує з Румунією. Це чудова рекреаційна зона в районі немає гігантів промисловості. Чудова природа, багатство мінеральних вод, привабливість туристів.


Створений в районі центр розвитку дельтапланеризму добре відомий за межами району.

 

 

 

Глибоцький район - розташований у межиріччі пруту і Сірету, в передгірській зоні Буковини. На півдні він межує з Румунією. На Глибоківщіні, найбільше в Буковині пам’ятників архітектури культових споруд , 40 церков та соборів, які охороняються державою. Природа району має багату флору і фауну. Сприятливі  умови для рибальства та мисливства.


 

Заставнівський район - розташувався на північному заході за 58 км. від м.Чернівці у межиріччі Дністра і Прута. Територія району багата на ландшафтні заповідники із скелястими виходами, скелеокарстовими утвореннями, болотами, водоспадами, печерами, ставками, карстовими проваллями і багатьма іншими дивами природи. В економіці району переважає сільське господарство, переробка сільськогосподарської продукції, виготовлення будівельних матеріалів.

 

 

Кельменецький район - розташований у лісостеповій зоні Прутсько-дністровського межиріччя північно-східної частини Чернівецької області. Район межує з республікою Молдова – довжина кордону 72 км.


На його території працюють 3 прикордонні застави та 2 відділення прикордонного контролю, 3 митні пости до яких входить 11 автомобільних та 3 залізничні пункти.


На території смт.Кельменці є джерела мінеральної води, подібної за складом до кисловодського «Нарзану». У районі розвинуте мале підприємництво, сільське господарство та промисловість, яка пов’язана з переробкою сільськогосподарської продукції.

 

Кіцманський район - знаходиться у південно-західній частині області. Його перетинають річки – Прут, Совиця, Глиця, Брусниця. Багата і різноманітна природа Кіцманщини. На території району багато озер і ставків. Ліси Кіцманщини займають майже 8 тис. гектарів.


Економіку району представляють 10 підприємств переробної промисловості, розвинене тваринництво і птахівництво.

 

Новосельцький район – розташований на південно-східній частині Буковини на лівому березі ріки Прут у лісостеповій зоні. На території району є різноманіття джерел, мінеральних вод. Значну територію району займають ліси, надзвичайно різноманітна флора і фауна району. В річках і водоймах водиться різні види риб.

 

Путильский район - розташований на південному заході Чернівецької області у найвищій частині Українських Карпат, на кордоні з Румунією. Це один з наймальовничіших куточків Буковини. Своєрідний, неповторний багатий на пам’ятки історії, архітектури та природи край


Населення займалося розведенням тварин, лісозаготівлею та виготовленням виробів з дерева. Складні природні умови спонукають жителів району займатися тваринництвом, переробкою лісу, народними промислами.

 

Сокирянський район - цей чарівний куточок Буковини приваблює перш за все чудовими краєвидами, дністрянськими крутосхилами, зеленими лісовими масивами. В другій половині 19 ст. почала розвиватися місцева промисловість. Наймолодший населений пункт Сокирянщини – м. Новодністровськ, яке виросло на березі штучного високогірного водосховища Дністровська ГЕС. На Сокирянщині розвинуте сільське господарство, тваринництво, народні промисли. Понад 150 народних майстрів займаються гончарством, різьбою по дереву, ткацтвом, вишивкою, виробами з соломи.

 

Сторожинецький район - район розташований у південно-західній частині Чернівецької області. На півдні він межує з Румунією. Дві третини площі займає Буковинське передгір’я та одну третину – Буковинські Карпати.


У 19 ст. Сторожинець став промислово-торгівельним центром зі своїми культурними та духовними традиціями.


Мальовничі краєвиди, унікальний первозданний ландшафт приваблюють у цей край туристів. За останні роки розвинувся зелений туризм.

 

Хотинський район - один з головних туристичних центрів Буковини. На Хотинщині працює 12 підприємств розвинені народні промисли. Особливо розвинене гончарство.

 

 

Умови для розвитку підприємництва та залучення іноземних інвестицій в Чернівецьку область

 

Сильні сторони:

 

 • Вигідне географічне та геополітичне розташування (близькість кордонів, транзитна територія)
 • Давні традиції промисловості: випуск ексклюзивних видів продукції
 • Наявність багатогалузевого промислового комплексу
 • Потужний науково-освітній та дослідницький сектор
 • Наявність кваліфікованих трудових ресурсів
 • Невисока ставка середньої заробітної плати - середня заробітна плата за грудень 2008 року по місту – 1777 грн.(еквівалент 231 $)
 • Наявність вільних  земель  промислового  призначення
 • Наявність інституцій для інвесторів: нотаріус, управління земельних ресурсів, відділ інвестицій, торгово-промислова палата, ліцензійно-реєстраційна палата,  дозвільні офіси.


Можливості:

 

 • Орієнтована на експорт державна політика
 • Наближення кордонів ЄС
 • Вступ України до ЄС, СОТ, НАТО, нові ринки збуту
 • Поліпшення умов оподаткування малих та середніх підприємств
 • Проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу "ЄВРО-2012"
Copyright © 2009-2019, «БукІнвест» Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA